wz


      Oddíl karate Spektra Liboc vznikl v roce 1989 z oddílu starších žáků místního Sokola. Založil ho a jeho trenérem se stal Milan Fürst, který je vedoucím oddílu dodnes. O skupinu nováčků a organizační věci oddílu se stará Mirek Budín.
      V roce 1995 byl oddíl zaregistrován jako oddíl karate školy Shotokan pod hlavičkou Českého svazu (Pražského) karate.
      O několik let později byl založen oddíl karate v Sokole Dejvice I. Po odchodu zakládajícího trenéra zůstal oddíl bez vedoucího a my jsme byli požádáni o zajištění jeho další činnosti. A tak jsme dejvický oddíl schlamstli (tedy chci říci vzali pod svá křídla). Současným vedoucím oddílu je Said Al-Kaysy (vypadá jako arabský terorista, jmenuje se jako arabský teorista, ale je to mírumilovný Čech jako poleno).
      V roce 2006 jsme se stali samostatným subjektem s názvem Karate klub Spektra Praha (to aby si nás na závodech pořád nepletli s Libercem).
      Cvičíme odděleně (až na pár nadšenců, kteří chodí do obou oddílů nebo chaoticky přelétají) a společně pořádáme jen zkoušky a letní soustředění.


Činnost oddílu zahrnuje nejen sportovní formu karate (kata, kumite), ale i prvky praktické sebeobrany na základě technik bojových umění Judo, Aikido a klasického bojového Karate.


V průběhu školního roku cvičíme
v tělocvičně Sokola Liboc (Ruzyňská 156/55) 2x týdně
úterý ....... 17:30 - 19:00 hod.
čtvrtek .... 18:00 - 19:30 hod.

nebo

v ZŠ Bílá
pondělí ... 17:00 - 18:30 hod. (horní tělocvična)
středa .... 16:30 - 18:00 hod. (dolní tělocvična)


O prázdninách pořádáme každoroční soustředění, kde se věnujeme cvičení karate a sebeobrany v přírodních podmínkách, vodním hrátkám ("podvodné karate"), cvičení se zbraněmi (nunchaku, tonfa) a dle možností i dalším atrakcím (jízda na horských kolech, rajtování na kobyle, vrhání se z mostů s gumou i bez gumy, lezení po skalách a podobně).


Členy oddílu se mohou stát zájemci obojího pohlaví starší 7 let. Po dohodě i mladší - ti jsou zpravidla hodnější a víc se snaží, ale rozhodně ne předškoláci! Nábor pořádáme každé září v obou tělocvičnách. Zájemci, kteří již mají s karate nějaké zkušenosti mohou do našeho oddílu přijít kdykoliv. Začátečníci sice taky, ale budou se obtížně zařazovat, když nezachytí začátek.
V současnosti má náš oddíl cca 80 registrovaných členů.


FAQ - Nejčastější otázky starostlivých rodičů nových členů týkající se činnosti oddílu apod.